З 1-грудня 2019 року в Україні дозволено проектувати кухні-ніші і кухні-вітальні

Які раніше не відокремлені від основного приміщення кухні були тільки в однокімнатних квартирах.

Як повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook, з 1 грудня 2019 року в Україні набудуть чинності нові ДБН В.2.2-15: 2019 «Житлові будинки. Основні положення”.

У документі передбачено нововведення, що стосується проектування кухонь, не відділених від інших приміщень. Кухні-ніші і кухні-вітальні за новими нормах можуть розташовуватися не тільки в однокімнатних квартирах, але і в багатокімнатних (2 і більше кімнат). За словами чиновника, нововведення дозволить більш корисно і раціонально використовувати житлову площу.

«Часто, купуючи квартиру, мешканці роблять перепланування самостійно, бажаючи об’єднати в єдиний простір вітальню і кухню. Тепер цього не потрібно буде робити, адже в нових нормах це дозволено робити відразу при проектуванні », ? зазначив Лев Парцхаладзе. Заступник міністра також уточнив, що в нових ДБН допускається влаштування кухні-ніші і об’єднання кухні з вітальні, якщо вона буде обладнана електричною плитою і механічною витяжною вентиляцією.

Нові ДБН В.2.2-15: 2019 «Житлові будинки. Основні положення »розроблений ПрАТ« КиївЗНДІЕП »на заміну застарілих ДБН 2005 року. Вони вступають в дію з 1 грудня 2019 року.

Scroll to top