Проверка имущества (перевірка майна)

Перевірка майна не відрізняється від огляду майна. Перевірка майна включає в себе огляд майна.

Перевірка майна не відрізняється від огляду майна. Перевірка майна включає в себе огляд майна.

Перевірка майна – огляд майна та з’ясування правового статусу / та або наявності обмежень щодо майна, яке перевіряється. За бажанням замовника також можуть проводитись необхідні для даного майна експертизи, сертифікації, дослідження.

В результаті здійснення перевірки майна не залишається ніяких питань стосовно наявності, стану, правового статусу та можливості використання певного майна за його призначенням або за напрямком, який бажаний господарю / розпоряднику.
 

Таким чином, процедура та складність перевірки відрізняються залежно від виду майна та завдань, що ставляться. Кожна додаткова експертиза, сертифікація, дослідження збільшують загальну вартість, але в той же час регулярність таких дій надає впевненість та переваги.

На прикладі вже згадуваного транспорту досить легко простежити відмінність в процедурі – так, для легкових транспортних засобів, що використовуються для особистих потреб достатньо технічного паспорту (талону), талону про проходження технічного обстеження не пізніше ніж два роки тому, та, можливо, актуальної інформації щодо його стану; в той же час для вантажного транспорту, що використовується для транспортування вантажів до західноєвропейських країн, крім вищої періодичності технічного огляду, важливо мати сертифікат екологічності Євро-2.

Стосовно споруджень, будинків, приміщень – приватний будинок не є постійним об’єктом досліджень санітарно-епідемічної станції, пожежної інспекції, стосовно ж таких само об’єктів, що використовуються підприємствами – залежно від напрямку використання й нагляд зазначених та інших контролюючих органів може бути хоч і різний, але значно більш уважний.

Систематичність проведення перевірок, як і при звичайному огляді, надає такі переваги, як відповідність правового статусу та фізичного стану визначеному власником напрямку використання. Наявність графіку проведення перевірок / певних дій для збереження необхідного статусу значно знижує ризики фінансових та матеріальних втрат.

Результатом проведення перевірки є звіт із описом всіх значимих характеристик та правового статусу даного майна та висновки експертизи, сертифікати та інші документи, що надаються в разі проведення певних обстежень / сертифікацій.

Scroll to top