З 2020 року почнуть діяти нові норми зведення висотних будівель

з 1 січня 2020 року почнуть діяти нові державні будівельні норми (ДБН В.2.2 – 41: 2019), що стосуються проектування будівель житлового та громадського призначення вище 73,5 м. Про це 8 жовтня 2019 го на своїй сторінці в «Фейсбуці» повідомив екс-заступник міністра регіонального розвитку і будівництва Лев Парцхаладзе.

«Нові норми містять ряд важливих нововведень, зокрема нові технології, рішення, стверджують використання сучасних матеріалів, які вже використовуються в усьому високорозвиненому світі, а тепер будуть і в Україні», – пише Лев Парцхаладзе. Так, одним з головним змін колишній заступник міністра називає оновлення норми щодо проектування висотних будівель. Зараз діє норма, що обмежує висоту житлових будинків і будівель громадської забудови на рівні 100 м. З 1 січня наступного року дозволено будувати будівлі громадської забудови висотою до 150 м. З огляду на, що середня висота поверху складає 3 м, то максимально допустима поверховість таких будівель буде 50 поверхів.

Крім того, в нових нормах прописані:

  • обов’язкова енергоефективність висотних будівель класу вище «В»;
  • вимоги до мінімальної жорсткості сталевих та залізобетонних конструкцій для будівництва більш надійних конструкцій висотних будівель;
  • вимоги до мінімальної товщині перекриття будівель, які зводяться на територіях з сейсмічністю до 7 балів;
  • обов’язковий аеродинамічний обдув висотних будівель складної геометричної форми або конструкції для забезпечення комфортних вітрових потоків;
  • підвищені вимоги до пожежної безпеки.

Нові ДБН «Висотні будівлі. Основні положення» розроблені ДП «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва» на заміну ДБН «Проектування висотних житлових і громадських будівель».

Scroll to top